League
1A
2A
Klahowya
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Sequim2020
Klahowya2020
Port Townsend1111
North Kitsap1111
Bremerton0000
Kingston0000
Port Angeles0000
Olympic0202
North Mason0202


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 25
4:00 PM
Klahowya
Kingston
Olympic *


FairGrnd
4:30 PM
Port Angeles
North Kitsap
Sequim *


RobinH
4:30 PM
North Mason
Bremerton
Port Townsend *


PTGC
Saturday, Sep 28
9:00 AM
Woodinville
W Valley (Spk)
Squalicum
Port Angeles
Mt. Spokane
Monroe
Kingston
Kamiakin
Eastmont
Bainbridge
Bellevue *


SammStPk
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Klahowya Opponent  
Wed, Sep 11 Eagle Jamboree
* Tue, Sep 17 Klahowya 24 North Kitsap 45
* Tue, Sep 17 Klahowya 24 North Mason 63
Sat, Sep 21 42nd Salt Creek Invitational
Klahowya 68 Port Angeles (Host) 111
Bremerton NS
Forks NS
Granite Falls NS
Interlake 100
Kingston 258
Nathan Hale 87
North Kitsap 168
North Mason 202
Olympic NS
Shelton NS
Sequim 171

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Sep 25 KSS vs KHS @ Olympic
Olympic (Host)
Klahowya
Kingston
4:00 PM Away FairGrnd
Wed, Oct 2 Bainbridge Host @ Battle Point Park
Bainbridge (Host)
Cleveland
Franklin
Garfield
Klahowya
Port Angeles
Port Townsend
3:40 PM Away Battlept
Wed, Oct 9 SQHS vs KSS @ Bremerton
Bremerton (Host)
Klahowya
Sequim
4:30 PM Away NAD
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bellevue
Bush
Bainbridge
Bothell
Crosspoint
Chelan
Cascade
Cheney
Cleveland
Camas
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastmont
Eisenhower
Eastlake
Elma
Ellensburg
Franklin
Foster
Ferndale
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Interlake
Ingraham
Issaquah
Inglemoor
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Liberty
Lakeside
Lynden
Lake Stevens
Lake Washington
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
North Central
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Roosevelt
Renton
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sehome
Shelton
Skyline
Sammamish
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS
Thu, Oct 24 OL XC Championships
Port Townsend (Host)
Bremerton
Kingston
Klahowya
North Kitsap
North Mason
Olympic
Port Angeles
Sequim
4:30 PM Away PTGC

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 9, 12:00 AMWIAA State XC Championships at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 3AGSHL.com
Advertising Privacy Policy